Zajęcia
PRAGNĄC ZAPEWNIĆ DZIECIOM WSZECHSTRONNY ROZWÓJ, W NASZYM PRZEDSZKOLU OFERUJEMY ZAJĘCIA DODATKOWE, KTÓRE MAJĄ NA CELU UKIERUNKOWANIE ORAZ ROZWÓJ TALENTÓW I ZAINTERESOWAŃ NAJMŁODSZYCH.
Zajęcia te pobudzają dziecięcą wyobraźnię, inspirują dzieci do działania, rozwijają kreatywność oraz wrażliwość wobec drugiego człowieka i otaczającego go świata. Zajęcia dodatkowe w naszym przedszkolu to również bogaty program wycieczek między innymi do muzeów i galerii, na spektakle teatralne, koncerty muzyczne, spotkania z ciekawymi ludźmi, warsztaty malarstwa i decoupagu, warsztaty podróżnicze itp.
Język angielski
Zajęcia z języka angielskiego dostosowane są do wieku oraz poziomu zaawansowania dzieci. Nauka języka odbywa się poprzez zabawę.
Rytmika z umuzykalnieniem
Zajęcia rytmiki prowadzone są systemem wychowania muzycznego, któremu przyświeca idea „jedności słowa i muzyki, rytmu i ruchu". System polega na autentycznej aktywności dziecka w obcowaniu z muzyką, obejmuje wszystkie formy wychowania muzycznego - śpiew, ruch, grę, tworzenie, słuchanie - zintegrowane w jedną całość.
Logorytmika
Logorytmika jest dziedziną wiedzy stosującą elementy gimnastyczne (znacznie jednak odbiega od zajęć wychowania fizycznego), zajmującą się kształceniem piękna ruchu (wychowanie estetyczne), by na bazie w/w ćwiczeń muzyczno-ruchowych stosować ćwiczenia słowno-ruchowe, których składnikiem wiodącym jest rytm. Zabawy logorytmiczne są niezbędnym elementem pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym. Celem tych zabaw jest:
- wyrabianie u dzieci prawidłowego wykonywania ruchów lokomocyjnych (chodzenie, bieganie),
- wykształcenie prawidłowego wykonywania podskoków naprzemiennych,
- wyrabianie pamięci ruchowej, orientacji przestrzennej i koordynacji statycznej,
- ćwiczenie rozluźnienia i napięcia mięśni,
- wyrabianie wyczucia położenia ciała względem przestrzeni,
- usprawnianie narządów mowy. Podczas zabaw przeprowadza się następujące ćwiczenia: lokomocyjne, wyrabiające poczucie świadomego ruchu, naprężające i rozluźniające, rozwijające koordynację ruchów, ćwiczenia z tytułem zabawowym.
Warsztaty plastyczne
Zajęcia plastyczne rozwijają dziecięce talenty, a także uczą wyrażania własnych emocji przez język sztuki. Dają możliwość poznawania różnorodnych form wypowiedzi poprzez wykorzystywanie dziecięcej naturalności i spontaniczności. Nauczyciel organizując działania twórcze z dziećmi, wkracza w świat fantastycznej przygody, podczas której wspólnie tworzą określoną wizję. Najważniejszym jednak celem tej działalności jest sam proces tworzenia i przeżywania, eksperymentowania z tworzywem plastycznym.
Taniec
Zajęcia taneczne dla dzieci pozwalają na poznanie swoich mocnych i słabych stron, rozwinięcie kreatywności, otwarcie się na ludzi oraz naukę pracy w grupie. Taniec usprawnia koordynację wzrokowo-ruchową, rozwija pamięć ruchową oraz muzykalność. Zajęcia pozwalają poznać poszczególne tańce: od towarzyskiego, poprzez disco, aż po ludowy.
Zajęcia sportowe
Zajęcia z piłką rozwijają zdolności kontrolowania piłki i swojego ciała. Gra w piłkę nożną wpaja ideę zespołowości i zasad fair play. Zajęcia zmierzają przede wszystkim do dawania radości z grania, kształtowania koordynacji ruchowej oraz poczucia równowagi. Zajęcia te również wzmacniają relację między opiekunem i dziećmi, dzięki wykorzystaniu zabaw i gier z elementami piłki nożnej. Podczas zajęć dzieci będą uczyły się skutecznego „prowadzenia” piłki, wykorzystania warunków zewnętrznych w grze, trafnych decyzji, przewidywania i zdolności postrzegania.
Małe laboratorium
„Eksperymenty” to zajęcia edukacyjne nadające nowy ton wiedzy, gdzie doskonała zabawa łączy się z nauką. Na czas, kiedy przedszkole zamienia się w laboratorium naukowe, w którym mali naukowcy poznają zaskakujący świat fizyki, chemii i inżynierii. Dzięki eksperymentom setki małych naukowców własnoręcznie stworzyły chmury w przedszkolach, wybuchy wulkanów oraz sprawdziły, czym jest grawitacja. Siłą eksperymentów są wybitni naukowcy. Mali, zadający coraz to mądrzejsze pytania oraz ci nieco starsi – wykwalifikowani pedagodzy pełni energii i pasji do nauczania. Bogaty system motywacyjny pozwala docenić najbardziej ciekawskich przedszkolaków oraz zachęcić całą grupę do bezpiecznego eksperymentowania.